دلایل کمبود ویتامین دی
 


دلایل کمبود ویتامین دی

دلایل کمبود ویتامین دی

ویتامین دی  بیشتر یک هورمون است. اگر در طول روز 30-5 دقیقه نور خورشید به بدن ما بتابد میتواند حدود 1000 واحد بین المللی ویتامین دی تولید کند و این مقدار برای سلامت ما کافی است.

 

اگر بدن ما میتواند به این آسانی ویتامین دی بسازد پس چرا شاهد کمبود آن در بسیاری از افراد هستیم ؟

متاسفانه زندگی اجتماعی و شهر نشینی و ... در دهه های اخیر موجب شده تا انسان کمتر از گذشته در معرض تابش اشعه خورشید قرار گیرد. بچه ها بسیاری از ساعات را یا در کلاس درس و یا در خانه و در محیطی سربسته هستند. مسیر بین خانه و مدرسه هم که اکثراً با وسیله نقلیه طی میشود. بزرگترها هم وضع بهتری ندارند و روز ها را در محل کارشان که اکثراً محیطی سربسته است می گذرانند.

بسیاری از مردم روزهای تعطیل را هم یا در خانه پای تلویزیون هستند یا به دید و بازدید آشنایان میروند. بسیاری از ورزش ها هم امروزه در سالن های ورزشی و در محیط های بسته انجام میشوند. وقتی هم که فرصتی دست داده تا مدتی زیر آفتاب باشیم از کرم ضد آفتاب استفاده میکنیم.

در برخی افراد مانند زنان باردار، بچه های زیر پنج سال و افراد بالای 65 سال، کسانی که تحت تابش کافی نور خورشید نیستند، افراد با پوست تیره و وجود بعضی بیماری های گوارشی، کبدی و کلیوی احتمال کمبود ویتامین دی زیاد است.


1395-08-20 10:57
تعداد بازدید : 4845

ارتباط با ما

با ارائه نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در ارائه خدمات هرچه بیشتر و کاملتر به شما عزیزان یاری فرمایید.
کلیـنـیـک فیـزیـوتـراپـی پـاکـــ

شماره تماس

021-44487389

دورنگار

021-44487385

پست الکترونیک

info@pakphysio.com

آدرس

بزرگراه ستاری شمال ، بین همت و نیایش، 35 متری گلستان (مخبری ) ، نرسیده به شاهین شمالی ( کبیری طامه ) ، درمانگاه پاک

مستقیم با دفتر مرکزی در ارتباط باشید!